Ścianka wspinaczkowa dla dzieci „Fit & Miś”

W ostatni „deszczowy” weekend wybraliśmy się z dziećmi na ściankę Fit & Miś w Warszawie przy ul. Arkuszowej 18. Celem było zaszczepienie potomstwu zainteresowania tym atrakcyjnym i rozwojowym (naszym zdaniem) sportem…

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci Fit & Miś

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci Fit & Miś

Już wcześniej wykonywaliśmy taką próbę na „normalnej” ściance wspinaczkowej, czyli takiej dla dorosłych i młodzieży (przy ul Siennickiej). Sprawa nie jest trywialna, ponieważ na normalnej ściance:

  • małe dzieci przeszkadzają innym „regularnym” wspinaczom,
  • mogą zostać uszkodzone,
  • szybko się nudzą.

Weekendowe odkrycie ścianki dedykowanej małym dzieciom dla mnie stało się przełomem, ponieważ nie występują wyżej opisane problemy. Ścianka Fit & Miś jest jest elementem normalnej „bawialni” dla dzieci, więc mogą się na zmianę po trochu wspinać, a w większości bawić. Wielkość ścianki i stopień jej trudności jest dostosowany do maluchów i jakość samej ścianki w formie faktury skały jest rewelacyjna – robiła ją ta sama firma co ściankę na Obozowej.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci Fit & Miś

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci Fit & Miś

Niestety nie dla wszystkich jest tak pięknie, ponieważ w chwili obecnej ścianka jest wyposażona tylko w jeden komplet do asekuracji (linę i uprzęże), mimo że stanowisk są trzy. Więc jeżeli dziecko ma się wspinać na pozostałych dwóch, to rodzic musi przynieść swój sprzęt i go założyć. Ponadto, uprząż która jest w tamtym komplecie jest bardzo duża i nie „pełna” , przez co pasuje wyłącznie dla dużych dzieci (o ile w ogóle…). Stąd dla mniejszych dzieci należy przynieść własną „pełną” uprząż która zapewni bezpieczeństwo, najlepiej coś z oferty firmy Petzl:

Ponadto dla uczących się dzieci dobrze wziąć też kask (choćby rowerowy) żeby w razie czego uchronić się przed uderzeniami o chwyty.

Ponadto trzeba się liczyć z organizowanymi tam imprezami okolicznościowymi, kiedy to goście „urodzinowi” chmarą okupują ściankę. W naszym wypadku trwało to maksymalnie 30 minut, więc można zorganizować to tak że wtedy nasze dzieci bawią się na pozostałej części obiektu.

Cena za 2 godziny zabawy dziecka to 25 zł – ja polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *