Wokół jeziora Wigry ma motocyklu

W ostatni weekend wybraliśmy się w dwoma motocyklami zwiedzić ciekawe szlaki w północno-wschodniej Polsce. Wytyczyliśmy 3 trasy, pierwsza z nich to trasa od Augustowa do Gib wokół jeziora Wigry. Zgodnie z moim zwyczajem wybieraliśmy możliwie najgorsze drogi publiczne, nasze motocykle naprawdę je lubią :-).

Jezioro Wigry

Jezioro Wigry

Opisywana tutaj trasa jest zaznaczona na poniższej mapce numerem 1.

Trasa całego wyjazdu (945 km)

Trasa całego wyjazdu (945 km)

Mapa trasy wokół jeziora Wigry (105 km)

Mapa trasy wokół jeziora Wigry (105 km)

Na powyższej mapie czerwone kolor oznacza trasy nieasfaltowe. Nie było ich zbyt wiele ale to z tej prostej przyczyny że jezioro Wigry otacza park narodowy i znaki wyraźnie zakazują zjeżdżania do lasu poza trasy asfaltowe.

Przed opisem trasy warto wspomnieć o ciekawym noclegu o nazwie Stary Dom w Augustowie gdzie spaliśmy w piątek – jest to klasyczny przykład B&B (ang. Bed and Breakfast – łóżko i śniadanie), typu noclegu którego najbardziej moim zdaniem brakuje w Polsce, szczególnie motocyklistom 😉 – mamy już niemal zatrzęsienie mniej i bardziej ekskluzywnych hoteli i pensjonatów w cenie 200 zł i więcej za dwójkę za noc. Brakuje mi właśnie czegoś takiego: za 140 zł szybki, sprawny i czysty nocleg oraz niewyszukane ale przyzwoite śniadanie. Ponadto skorzystanie ze śniadania jest opcjonalne, ponieważ w pokoju jest czajnik, lodówka oraz dostępne są naczynia a tuż obok jest sklep spożywczy. Cena bez śniadania to 110 zł :-).

Śniadanie w B&B Stary Dom

Śniadanie w B&B Stary Dom

B&B Stary Dom

B&B Stary Dom

Opis trasy znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *