O mnie

Programista, motocyklista, żeglarz, eks-wspinacz, zamiłowany turysta, głowa rodziny.

7 myśli nt. „O mnie

 1. Sebastian

  Witam 🙂
  Chciałem zapytać o Twoją wyprawę na Transalpine, z racji tego, że sam dużo jeżdzę motocyklem, i zwiedzam ciekawe miejsca, to sam motocykl nie jest dość turystyczny 😉 Honda CBR 900 RR sc28 🙂 ale wbrew pozorom jest bardzo wygodnie, zjeździłem nią całe polskie wybrzeże, Czechy i Słowację. Czas przyszedł na Rumunię i właśnie Transalpine. Moje pytanie do Ciebie jako do osoby która już tam była, rozumiem z Twojego bloga, że część południowa jest okej pod względem nawierzchni 🙂 a co ze stroną północną ? czy dużo jest tych odcinków szutrowych ? i czy są one w miarę przejezdne dla innych motocyklów jak GS-y 😉 bardzo będę wdzięczny za kilka informacji odnośnie warunków, dziękuję serdecznie i pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. Marek Berkan Autor wpisu

   Transalpina jest przejezdna dla normalnych samochodów i motocykli. W niektórych miejscach będzie Cię trochę bolalo ale tam ludzie jeżdżą normalnymi samochodami w celach tursytycznych. Więc jeżeli jesteś ambitny to śmiało uderzaj.

   Odpowiedz
 2. Motofan

  Witam, mam pytanie odnośnie drogi numer SH75 w Albani. Z tego co widzę ,nie jest ona wszędzie wyasfaltowana, i trochę dziurawa. Czy samochodem osobowym (BMW e91), opłaca się ją przejeżdżać ?
  Czy jednak jest w zbyt złym stanie na samochody osobowe?

  Odpowiedz
 3. Eryk F1

  Witam Serdecznie !

  Mam pytanie dotyczące trasy jaką odbyliście nad jeziorem Garda z Przełączy Świętej Barbary na szczyt Monte Stivo .
  Pytanie brzmi – Jakiej trudności jest ta trasa i ile potrzeba czasu aby się tam wdrapać , pytam , gdyż w tym roku wybieramy się nad Gardę po raz kolejny , ale w tym roku mamy zamiar już pochodzić po górkach (jedziemy z dzieckiem lat 6,5 – Zapalonym piechurem , który nie raz już się po górach wspinał – Ale nie chcę przesadzić ) aczkolwiek na jednym ze zdjęć widać dzieci , ale wolę podpytać .

  Pytanie dodatkowe to – Ta druga trasa na Monte Altissimo – Jaki czas , jak trudność i czy droga na parking ubita czy żwirek .

  Pozdrawiam Serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź

  Eryk

  Odpowiedz
  1. Marek Berkan Autor wpisu

   Szanowny Panie,

   Przepraszam za długi czas bez odpowiedzi.

   Szlak od Przełączy Świętej Barbary na szczyt Monte Stivo pokonaliśmy w tą i z powrotem w 4h, więc wydaje mi się że jeżeli przeznaczy się na wycieczkę z dzieckiem cały dzień to spokojnie może się to udać.

   Szlak na Monte Altissimo jest łatwy technicznie i bezpieczny, spokojnie można udać się tam z dziećmi. Droga dojazdowa do parkingu jest całkowicie asfaltowa tylko bardzo wąska i kręta – zachowując uwagę można spokojnie dojechać samochodem osobowym.

   Pozdrawiam,
   Marek Berkan.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *